Ми віримо, що архітектурний бекграунд важливий для дизайнеру інтер’єру, адже, щоб зробити гарний та функціональний простір, необхідно детально розуміти всі його складові. Тому ділимося тим, що таке архітектурний підхід та як він виглядає на практиці.
Хто такі архітектори, а хто дизайнери?
Архітектор. Від нього залежить зовнішній вигляд будівлі, а також планування: розташування кімнат, кількість рівнів, форма, дах. Тобто архітектор створює простір та продумує його функціонування з урахуванням потреб клієнта.
Дизайнер інтер’єру. Дизайнер працює з простором, що створив архітектор: створює візуальну концепцію внутрішнього простору, декорує його.
Що таке архітектурний підхід в дизайні інтер’єру?
Це знання та вміння, що стосуються усіх сфер проєктування споруди – від архітектури до інженерних мереж. Для архітектурного підходу треба мати широкий спектр обізнаності: від вибору матеріалів до проєктування основних систем (таких, як HVAC — опалення, вентиляція та кондиціювання повітря). Для розумного використання простору треба розуміти, як цей простір взаємодіє з рештою конструкції. Завдяки архітектурному підходу дизайнер створює приміщення, що гармонійно поєднують дизайн та інженерні мережі, створюючи функціональний простір, а не тільки декорування.
Особливо це актуально у форматі open space, як, наприклад в нашому проєкті офісу “Novus”: коли ми розташували електричні мережі та системи вентиляції й кондиціонування відкритого монтажу так, аби це стало фішкою інтер’єру і доповнювало загальну концепцію та не порушило грамотне зонування приміщення, і авжеж, коректно працювало.
Архітектурний досвід дорівнює більшій експертизі дизайнера, адже навіть для банального перепланування або розширення дверного отвору треба розуміти де це можна зробити, а де ні. Правильно обігрувати певні конструктивні особливості приміщення без розуміння принципів архітектури взагалі може стати непосильною задачею для фахівців, що спеціалізуються виключно на дизайні інтер’єру.
Наприклад, в нашому новому кейсі “VIP room в ресторані Park Land” перед нами стояла нетривіальна задача, оптимальне рішення якої не змогли знайти декілька інших дизайнерів, що створювали інтер’єр до нас. Приміщення було ускладнене металевими конструкціями даху, що професіонали звуть “фермами”, які треба вписати в інтер’єр. Найпростіший шлях, який пропонували інші, — заховати їх під підвісною стелею, але тоді б ми втратили висоту приміщення. Ми застосували нашу архітектурну експертизу: обшили “ферми” білим матеріалом та додали до них дерев’яні балки. В результаті ми отримали стелю відкритого типу, але стилізували її відповідно до інтер’єру закладу.
Отже, дизайнери інтер’єру з бекграундом в архітектурі мають знання та досвід, щоб зрозуміти не лише структурні та матеріальні потреби для оздоблення приміщення, та мають більший діапазон творчих рішень для вирішення більш складних задач і більш оптимального використання простору.