Біофільний дизайн, який ми практикуємо, зосереджується на використанні природних форм, натуральних матеріалів і рослин для створення простору, що допомагає відпочити від міської суєти, зменшити тривожність та загалом позитивно впливає на психічне здоров’я. І насправді він є частиною більш глобальної концепції сталого розвитку, яку втілюють все більше бізнесів по всьому світу.
Ключові принципи сталості у дизайні інтер’єру
Як бачимо, сталість та біофілія мають багато спільного, як в екологічному, так і в соціальному аспектах. Нижче кілька прикладів таких спільних принципів, що ми втілювали.
Проєктування приміщень із врахуванням доступу до природного світла
Це допомагає зменшити потребу в електричному освітленні та таким чином підвищує енергоефективність. І також паралельно покращує соціальний аспект, оскільки в такому просторі психологічно комфортніше проводити тривалий час, ніж в такому де штучне освітлення. Багато досліджень демонструють позитивний вплив денного світла на фізичне самопочуття та когнітивні здібності.
Природні матеріали — у пріоритеті
Цей ключовий принцип біофілії, який допомагає відтворювати природну атмосферу у приміщенні та таким чином отримувати психологічний комфорт, працює й на екологічний аспект сталого розвитку. Він допомагає уникати тих матеріалів, виробництво яких негативно впливає на навколишнє середовище і переробка яких неможлива або складна. В першу чергу це стосується різних видів пластику.
Використання властивостей живих рослин
Хто не любить рослини, квіти та дерева? Окрім впливу на естетичне сприйняття, використання рослин у приміщенні покращує якість повітря — і тут починається територія сталості. Ретельно розміщені рослини допомагають знизити теплові витрати за рахунок захисту від прямих сонячних променів, що спричиняють відблиски та накопичення тепла. Також використання певних рослин та зелені допомагає знизити вміст ЛОС (летючих органічних сполук), які викидаються у повітря та можуть викликати легеневі інфекції чи стрес.
Це лише кілька прикладів біофільного дизайну в контексті сталого підходу. І слід зазначити, що вони торкаються не лише екологічного та соціального, а й економічного аспекту, який концепція сталого розвитку також враховує, адже нам потрібно не лише зберегти природу та ментальне здоров’я, а й економіку. І як приклад, торгові площі, які включають природні елементи, спонукають покупців затримуватися (і, відповідно, витрачати гроші). Цей аспект ми детальніше розкриємо в наступних дописах.