Ми перетворили відому кав’ярню київського Подолу на ресторан, проте зберегли для поціновувавачів минулий формат, і це було нетривіальною задачею.
Перетворюючи простір на ресторан, працювали над тим, аби атмосфера заохочувала посидіти тут подовше, насолодитись затишком, неспішно поїсти, випити келих вина. Найбільшу роль в цьому відіграло втілення різних текстур, кольорів та робота з освітленням.
Ми обрали світле дерево та бежеві стіни у поєднанні з темно-сірою стелею та такими ж деталями меблів — на контрасті ці відтінки взаємно підсилюють один одного. Емоційну піднесеність композиції додає гармонійне вкраплення смарагдово-зеленого, пастельно-фіолетового та лазурно-синього.
Приглушене точкове освітлення створює акценти без перенасичення, при цьому робить простір “інстаграмним”. Мідні світильники збагачують різноманіття затишних текстур, а відблиски та дзеркальні відображення на їхній поверхні додають глибини. Полиці з прихованою підсвіткою за ними — це наш унікальний проєкт, виконаний на замовлення українським виробником, що також додає глибини та немов зігріває простір.
Але вдень панорамні вікна наповнюють заклад природним світлом, створюючи більш звичну атмосферу для кав’ярні, де приємно починати день із кавою та тістечком. До речі, одна з найцікавіших задач — робота зі скляною вітриною для тістечок, що розташована на барі. Оскільки вона недоречна для вечірнього ресторанного формату, ми вигадали, як гарно та функціонально приховати її ввечері: на вітрину буде лягати “двійник” дерев’яної частини барної стійки. Таким чином вона не буде помітною і не виникатиме відчуття, що вітрина просто не працює, а ще це ставатиме додатковим місцем за баром. Пошук трансформацій в інтер’єрі завжди найцікавіший.
Напівпрозора ширма, що розділяє бар та зал виявилася найбільшим викликом, на роботу з яким витратили стільки ж часу, скільки на решту інтер’єру. Шукали баланс між затишком, об’ємністю, мінімалізмом та економічною доцільністю.
У підсумку знайшли: і баланс, і контрастну, але гармонійну трансформацію форматів закладу, і яскраві акценти без перенасичення, що у комплексі вирішує бізнес-задачу клієнта із розширенням аудиторії без різкої зміни однієї на іншу. Сміливий, та водночас обережний підхід.